Aromaterapia

Podczas prowadzonych przez nas terapii, masaży dźwiękiem, koncertów relaksacyjnych jak również podczas sesji neurofeedbacku stosujemy elementy aromaterapii, która pełni funkcję czasem wyciszającą – ułatwiającą relaks; czasem funkcję pobudzającą, poprawiającą koncentrację. Stosujemy wysokiej jakości naturalne olejki terapeutyczne firmy Young Living – mających wiele właściwości terapeutycznych i leczniczych.

Raindrop Technique – technika spadających kropel deszczuMasaż Raindrop Technique

Olejki eteryczne stosowano już w starożytności w celu podniesienia ducha i zwiększenia energii organizmu. Biblia zawiera wiele przykładów używania olejów do namaszczenia i oczyszczenia organizmu. Raindrop Technique, został wprowadzony do współczesnego społeczeństwa przez Garego Younga. Jego inspiracją była tradycja Indian z plemienia Lakota. Szaman Lakota opowiedział Garemu historię jak ludzie Lakota migrują do Kanady każdej wiosny, aby doświadczyć piękna i leczniczych korzyści płynących z zorzy polarnej. Ludzie Lakota wyciągali swoje ręce do nieba, używając ich jako anteny, aby wyciągnąć energie z tańczącego światła. Wierzyli, że te inspirujące światła miały moc zwiększającą poziom energii ich organizmu. W 1800 roku, kiedy granice między Stanami Zjednoczonymi i Kanadą zostały zamknięte, ludzie Lakota nie mogli już podróżować na północ, aby doświadczać energetyzującego działania zorzy polarnej. Gdy ludzie z plemienia Lakota nie mógli już przekroczyć granicę, stworzyli technikę szczotkowania wzdłuż kręgosłupa za pomocą pióra, która stymulowała uzdrawiającą energię zorzy polarnej. W kilka lat po tym spotkaniu Gary badał korzystne działanie olejków terapeutycznych na kręgosłup. Był on wówczas zainspirowany techniką szczotkowania, podobną do metody stosowanej przez Indian, przy nakładaniu olejów czego rezultatem jest powstanie słynnej Techniki Raindrop.

Olejki Raindrop TechniqueTechnika spadających kropel jest potężnym, nieinwazyjnym narzędziem do wspierania korpusu w korygowaniu wad krzywizny kręgosłupa. Raindrop Technique rozwiązało liczne przypadki skoliozy i kifozy i pomogło wyeliminować potrzebę operacji kręgosłupa dla wielu ludzi. Technika Raindrop integruje w sobie technikę Vita Flex i masażu, wykorzystując moc olejków eterycznych w doprowadzeniu ciała do dostosowania strukturalnego i elektrycznego. Raindrop Garego Younga opiera się na teorii, że wiele rodzajów skolioz i przemieszczeń rdzenia powodowanych jest przez toksyny, wirusy lub bakterie, które znajdują się w stanie uśpienia wzdłuż kręgosłupa. Te patogeny tworzą stan zapalny, który z kolei wykrzywia i zniekształca kręgosłup. Stosowanie olejków eterycznych pomaga pozbyć się tych wirusów w obrębie kręgosłupa. Technika kropli deszczu może być stosowana jako narzędzie do zapewnienia prawidłowej równowagi ciała. Olejki eteryczne pobudzają też nerwy i stymulują ponowny wzrost tkanki. Po nałożeniu na ciało, oleje są wchłaniane przez skórę i podróżują w niższych poziomach skóry właściwej w płynach międzywęzłowych zwalczając bakterie i wirusy, które również podróżują przez całe ciało. Olejki eteryczne są również znane z poprawy systemu odpornościowego. Technika ta może doprowadzić do wyrównania energii i pomaga złagodzić wiele dolegliwości spowodowanych brakiem równowagi w organizmie, a zwłaszcza tych w kręgosłupie. Masaż Raindrop Technique łączy w sobie sztukę aromaterapii z masażem w stosowaniu olejków eterycznych na różnych częściach ciała. Zestaw olejków stosowanych podczas masażu przynosi równowagę i harmonię ciała – fizycznie, psychicznie i emocjonalnie. Podczas masażu wykorzystywane są tylko czyste terapeutyczne olejki eteryczne. Oleje te są nakładane na stopy i kręgosłup jak małe krople deszczu z wysokości około piętnastu centymetrów nad plecami i wmasowywane wzdłuż kręgosłupa i mięśni pleców. Kiedy oleje są nakładane na ciało, terapeuta stosuje techniki masażu o nazwie Vita Flex, która zwiększa korzyści płynące z olejków eterycznych. Ta technika masażu oznacza „witalność przez odruchy”, uciskanie punktów powoduje uwolnienie ładunku elektrycznego przez ciało, który porusza się wzdłuż szlaku nerwowego, aż spotyka przerwę w drodze spowodowaną przez uszkodzenie lub toksyny. Technika ta jest stosowana do masażu stóp i wzdłuż kręgosłupa do stymulacji nerwów. Na koniec nakłada się gorący okład (ręcznik), który powoduje uwolnienie dodatkowych korzyści związanych z olejkami eterycznymi. Kompres ciepła pozostaje na ciele przez okres od 5 do 20 minut. Cały proces trwa około 50 minut. Olejki po masażu działają w ciele jeszcze przez tydzień po zabiegu.

W podstawowym Raindropie wykorzystuje się olejki takie jak: tymianek (antywirusowy), bazylia (rozluźniająca mięśnie), mięta (przeciwbólowa), oregano (zwalcza wirusy), wintergreen (naprawia kości), cyprys, majeranek (antykurczowy), oraz dwie mieszanki olejków: Valor (dla wyrównania rdzenia i problemów mięśniowych) i Aroma Siez.

Korzyści płynące z korzystania z masażu Raindrop:Olejki do masażu Raindrop

Raindrop może przynieść wiele korzyści, ponieważ jest masażem uruchamiającym procesy odtruwające organizm, który pomaga w usuwaniu jakichkolwiek toksyn lub bakterii, które są głęboko wewnątrz korpusu, co stanowi bodziec dla układu immunologicznego. Technika ta jest bardzo relaksująca i zaleca się, aby wziąć resztę dnia wolnego po masażu. U osób o wrażliwej skórze oleje mogą powodować zaczerwienienie skóry, nadmierne ocieplenie skóry, ale objawy te szybko ustępują, a korzyści płynące z masażu przewyższają chwilowy dyskomfort.

StowarzyszenieStowarzyszenie Błękitne Anioły
Błękitne Anioły
"Tros­ka o dziec­ko jest pier­wszym i pod­sta­wowym spraw­dzianem sto­sun­ku człowieka do człowieka."
Jan Paweł II
Promyk na Facebook'u Zaloguj się do Dzień Smyka